"Türk petrolcü ‘kedi kumu’na girdi"


Opet markasıyla bilinen 11 milyar dolarlık Öztürk grubunun genç patronu Ufuk Öztürk, pet ihtiyaçları sektöründe...

Sıfırdan kurduğu OPET’in yarısını 2002’de 125 milyon dolara Koç grubuna satan Öztürk Grup, petrol ve gayrimenkul sektörlerinden sonra Patimax markasıyla evcil hayvan ihtiyaçları pazarına girdi.

Duygu Erdoğan'ın Milliyet'teki haberine göre Manisa Gördes’te zeolit madeni işlettiklerini ve zeolitin geniş kullanım alanından faydalanmak istediklerini belirten 11 milyar dolarlık Öztürk grubunun veliahtı Ufuk Öztürk (43), kedi kumuyla birlikte neredeyse tüm evcil hayvan ihtiyaçlarını içeren Patimax’ı kurduklarını söyledi. Öztürk, “Madem kedi kumundan girdik niye diğer ürünler de olmasın dedik. 70’in üzerinde ürün var.Yakın zamanda ürün gamı 100’ün üzerine de çıkabilir” dedi. Ufuk Öztürk, pet sektörünün Türkiye’de her yıl yüzde 10-15 büyüdüğüne dikkat çekerek, ‘potansiyeli ve geleceği gördüklerini’ ifade etti.

Avrupa’yı da hedeflediklerini belirten Öztürk şöyle konuştu:  “İngiltere’de bir firma kurduk. Kıbrıs’ta satışımız var. 10’un üzerindeki Avrupa ülkesinde 20’nin üzerinde firmayla görüşüyoruz. Ay sonunda Interzoo fuarında kendimizi tanıtacağız."


Haber Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız...
Bilgi Toplum Hizmetleri
Copyright © 2014 GORDES ZEOLİTE