30 yıllık tecrübeye sahip Öztürk Grup, 2011 yılının son çeyreğinde Türkiye'nin en verimli Zeolit yatağında yer alan Gordes Zeolite'a %50 ortak olmuş, 2013 yılında da tamamen kendi bünyesine katarak, madencilik sektöründe de hizmet vermeye başlamıştır. Böylece, bünyesinde Opet, Regnum Gayrimenkul, Carya Golf Club ve Güvenok Lojistik gibi kurumlar bulunan Öztürk Grup, bu şirketlere Gordes Zeolite'ıda dahil ederek büyümesini sürdürmüştür.

Dünyadaki doğal zeolit üretici firmaları arasında, ürün saflığı yönü ile ilkler arasında anılmaktadır. Maden sahamız, yüksek kalitede klinoptilolit yapısındadır. Zeolitin dünyada en çok aranan ve adına klinoptilolit denen tek tipini yüksek oranda içeren, ülkemizdeki tek özel sahadır. 

Bunun yanı sıra, aynı sahadan klinoptilolitin farkı tiplerini, yani farklı reçetelerini sahasında barındıran, dünyada başka bir zeolit madeni yoktur. Madenimiz potasyum ve kalsiyum klinoptilolit tipli klinoptilolit içeren zengin bir kaynağa sahiptir. Ayrıca madenimiz arzu edilmeyen eser element içeriği ve yan taşları yönü ile dünyadaki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında oldukça saftır. 

Gordes, dünya doğal zeolit platformunda, Türkiye'nin kaliteli zeolit esaslı ürünlerinin sunumu ve temsilinde önemli bir misyonu üstlenmiştir. Sektörün ayakta kalabilmesi için AB'de yerli ticari kodlu ürünleri sunulan ilk Türk firmasıdır. 15 yılı aşkın bir süre içinde, yaklaşık dünyanın 60 ülkesine tanıtım veya düzenli satış şeklinde ürün pazarlamaktayız. Ülkemizde tarımsal, hayvan besleme ve arıtımla ilgili doğal zeolit esaslı ürünlerin kullanımı, uygulamaları üzerine her türlü bilgi ve deneyime sahibiz. Doğal zeoliti anılan alanlarda büyük tonajlı ürünler halinde sunan, spesifikasyonlarını oluşturan ilk firma da Gordes Zeolite'tir. 

Firmamız, kalite ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2008 kalite sertifikasyonları ile üretim yapan Gördes Zeolit, Mayıs 2015’te, tüm dünyada geçerli olan GMP+ sertifikasını da almaya hak kazanmıştır. Ürünlerimiz, sağladığı faydalar düşünüldüğünde, aynı alanda kullanılan diğer ham maddeler ve ürünlere göre daha işlevsel ve ekonomiktir.

Gordes Zeolite, Manisa'nın Gördes ilçesindeki modern tesisiyle ve liman kenti İzmir'deki merkez ofisiyle en kaliteli doğal zeolit ürünlerinin üretim ve tanıtımına ev sahipliği yapmakta ve ülkemizi bu alanda gururla temsil etmektedir.

Bilgi Toplum Hizmetleri
Copyright © 2014 GORDES ZEOLİTE